Portal_background_image

استاندار مرکزی بر ایجاد تشکل خیرین مدرسه پرور تاکید کرد

مقیمی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در محل استانداری تشکیل شد، بر ایجاد تشکل خیرین مدرسه پرور تاکید کرد.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: شکل گیری تشکل خیرین مدرسه پرور در کنار خیرین مدرسه ساز امری ضروری است چرا که می تواند آموزش و پرورش را در امر توانمندسازی و همچنین رفع بیسوادی کمک نماید.

وی بیان کرد: ترک تحصیل و یا عدم تحصیل دانش آموزان فقط به دلیل مسایل فرهنگی نیست بلکه مسایل اقتصادی نیز در آن دخیل می باشد.

استاندار مرکزی افزود: بسیاری از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی یا فرزندان طلاق، افراد نخبه و با استعدادی هستند اما به دلیل مشکلات مالی تحصیل را رها می کنند.

مقیمی نبود مؤسسه ای که از نخبگان در استان حمایت کند را از کمبودهای استان مرکزی عنوان کرد و گفت: با شکل گیری این مؤسسات می توان از افرادی که در علم و تربیت در مقطع خوبی هستند ولی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل باز می مانند حمایت کرد تا برای آینده کشور افراد مؤثری باشند.

استاندار مرکزی با اشاره به اهمیت مدرسه پروری، از مردم درخواست کرد: بخشی از هزینه هایی که صرف امور نصب پلاکارد و سبد های گل تشییع و تدفین، آیین حجاج و ... می شود را در امر مدرسه پروری و حمایت از تحصیل افراد بی بضاعت و نخبه صرف کنند.

مقیمی اظهار کرد: این امر نه تنها در مسیر سرنوشت این افراد تأثیرگذار است بلکه خیر دنیا و آخرت را نیز به همراه دارد.  

استاندار مرکزی با تصویب تشکیل کارگروه رفع مبادی بی سوادی در استان و اجرای طرح  تقویب بنیه علمی دانش آموزان ضعیف سال اول– متوسطه دوم سال 94-93 نیز موافقت نمود.

گفتنی است در این نشست در خصوص طرح انسداد مبادی بی سوادی بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید در این راستا کارگروهی به ریاست مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیری اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با عضویت دستگاه های مرتبط تشکیل شود.

همچنین در خصوص طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان ضعیف دوره اول متوسطه دوم(دبیرستان) نیز بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید چهار درس که بیشترین مشکل و ریزش را برای دانش آموزان دارند در روزهای پنج شنبه ماه های بهمن و اردیبهشت در 15 منطقه آموزشی استان مرکزی، به طور فوق العاده تدریس شوند و تا 50 درصد از هزینه های آن از طریق مشارکت اولیاء تأمین شود.     

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها