Portal_background_image

استاندار مرکزی: بانک های استان به تعهدات قانونی خود عمل نمایند

مقیمی صبح امروز در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد بر اجرای مفاد بند«د» تبصره 17 قانون بودجه سال 1393 کل کشور تأکید کرد و گفت: بانک های استان باید در این زمینه به تعهدات قانونی خود عمل نمایند.

مقیمی  استاندار  مرکزی اظهار کرد: بانک های دولتی و خصوصی استان تا پایان آذر ماه مهلت دارند تعهدات  قانونی خود در قبال پرداخت تسهیلات بند«د» تبصره  17 قانون بودجه سال 1393 به مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی استان را عملیاتی کنند و در غیر این صورت سهمیه استان در استان های دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 وی افزود: بانک های دولتی و خصوصی استان تا پایان این ماه باید ابلاغیه  صد درصد سهمیه اعتبارات را پیگیری نمایند و روال تکلیف قانونی خود را به اتمام برسانند و  تا اوایل آذر ماه حداکثر پرداخت تسهیلات را به مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی استان مرکزی انجام دهند.

مقیمی با بیان اینکه به عنوان مدیریت ارشد استان در اجرای قانون کوتاه نمی آیم، گفت: شرط حضور بانک‌ها در استان اجرای درست قانون و عمل به تعهدات قانونی است و این اقدام حداقل کاری است که بانک های استان می توانند انجام دهند .

استاندار مرکزی بیان کرد: تعامل بانک ها با نهادهای دولتی باید به صورت هدفمند و دو سویه باشد و کوتاهی بانک ها درخصوص عمل به تکالیف قانونی پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: اجرای طرح‌های اشتغالزایی کوچک در شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته اقدام مؤثری در راستای کاهش بیکاری است.

مقیمی تصریح کرد: کارخانه ها و کارگاه هایی که با جذب سرمایه در استان مرکزی به بهره برداری می رسند باید از نیروی کار بومی استان استفاده کنند  تا بیکاری در این استان کاهش یابد که در این زمینه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و فرمانداران باید فعال تر عمل نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در این نشست، گفت: 262 میلیارد و 640 میلیون ریال تسهیلات از محل بند(د) تبصره 17 قانون بودجه در سال جاری با عاملیت 22 بانک خصوص و دولتی به ادارات کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان مرکزی اختصاص یافته است.    

شیخی افزود: از این میزان اعتبار 431 میلیارد و 640 میلیون ریال مربوط به کمیته امداد امام خمینی(ره) و بقیه سهم بهزیستی استان است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون یکهزار و 138 طرح با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی و از این میزان 268 طرح با اعتباری بالغ بر 39 میلیارد ریال به مددجویان نهادهای حمایتی استان به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است.

مدیرکل کار و امور اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: این تسهیلات تا سقف 150 میلیون ریال با اقساط 60 ماهه به این مددجویان پرداخت شده است.

شیخی ادامه داد: یکهزار و 452 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات امسال به طرح های ایجادی و توسعه ای اشتغال زایی استان مرکزی ابلاغ شده است که از این میزان تا کنون 164 میلیارد ریال طرح مصوب و به بانک ها معرفی شده است.

وی خاطر نشان کرد: ار ابتدای سال جاری تاکنون از میزان طرح ها مصوب شده 594 میلیارد ریال انعقاد قرارداد و493 میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.               

گفتنی است در این نشست 30 طرح به مبلغ 406 میلیارد و 150 میلیون ریال برای اجرای طرح های توسعه ای و ایجادی در شهرستان های مختلف استان مرکزی با عاملیت شش بانک به تصویب رسید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها