Portal_background_image

استاندار مرکزی: ایجاد اشتغال مهمترین اولویت کاری در استان است

زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در دیدار با رجائی نماینده مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی که در محل استانداری انجام شد، گفت: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری مهمترین اولویت کاری در استان است.

زمانی استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی از جمله استان‌های راهبردی کشور است، اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت 20 درصد از صنعت کشور  می باشد لذا  بایستی از سوی دولت مورد توجه ویژه قرار گیرد و دولت نسبت به این استان دغدغه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری مهمترین اولویت کاری این استان است، بیان کرد: رفع مشکل بیکاری در کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی نقش مهمی دارد و این امر باید در شهرستانهای کمتر توسعه یافته استان مورد توجه ویژه  قرار گیرد.

استاندار مرکزی افزود: فراهم کردن محیط کار و سرمایه گذاری در استان امری مهم است که باید در جهت جذب سرمایه گذار در حوزه های جدید و های تک اقدامات موثری انجام شود.

زمانی تصریح کرد : واحدهای تولیدی تعطیل و یا نیمه فعال باید فعالسازی شوند چرا که افزایش تولید، اشتغال و خروج از رکود اقتصادی را به دنبال خواهند داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: استان مرکزی مهد بسیاری از مصلحان تاریخ است و امام خمینی (ره) در رأس همه آنها قرار دارد  لذا باید بنیاد مصلحان تاریخ را با محوریت امام خمینی (ره) ایجاد کنیم تا بتوانیم مدل و مکتب فکری امام راحل را به دنیا ارائه دهیم.

زمانی بر تقویت بنیاد شهدای رجایی و همچنین فعال شدن بنیاد آفتاب نیز تاکید کرد.

رجائی نماینده مردم در شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بدنه دولت باید برای رسیدن به توسعه تحرک داشته باشد، اظهار کرد: باید از فرصتهای ملی و استانی برای توسعه استان استفاده کنیم و در زمینه ایجاد و تولید ثروت و شغل نیز کمک نمائیم.

رئیس فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور ابراز کرد: باید در جهت توسعه و تقویت ارتباط با  ایرانیان خارج از کشور تلاش کنیم .

رجائی تصریح کرد: ازطریق کمیسیون کشاورزی مجلس برنامه ریزی شده است تا هر هفته از  یک شهرستان بازدید و مشکلات آنها در حوزه کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد و به حلشان کمک شود.

وی همچنین درخصوص بنیاد آفتاب و بنیاد شهدای رجائی نیز توضیحاتی را بیان نمود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها