Portal_background_image

استاندار مرکزی از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء اراک بازدید کرد

زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء اراک،گفت: ساخت این مجتمع دو دستاورد بزرگ از جمله بازسازی تاریخ حوزه علمیه اراک و نوعی نماد سازی دینی برای این استان به همراه دارد.

زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: ساخت مجتمع حوزوی خاتم‌الانبیاء اراک به عنوان نگین حوزه‌های علمیه استان مرکزی نشان‌دهنده همت والای نماینده ولی فقیه استان به مسئله حوزه های علمیه است .

استاندار مرکزی تصریح کرد: استفاده از نمادهای ایرانی اسلامی در حوزه علمیه خاتم الانبیاء این مکان را به نمادی اسلامی برای استان مرکزی تبدیل می کند و در جذب گردشگر نیز نقش موثری ایفا می کند که با استفاده از این ظرفیت می توانیم معرف فرهنگ و دین خود به گردشگران خارجی باشیم.

زمانی بر لزوم بازدید از سایر حوزه‌های علمیه استان تاکید کرد و افزود: هر کدام از حوزه‌های علمیه استان نیاز به مرمت و بازسازی دارند باید مورد رسیدگی قرار گیرند.

وی همچنین خواستار اتمام هر چه سریع‌تر فاز اول این مجموعه شد و بیان کرد: همه دستگا‌ه های مرتبط باید در خصوص محوطه‌سازی این مجموعه کمک‌ کرده و مشارکت لازم را به عمل آورند تا هر چه سریعتر شاهد ورود طلاب به این مجموعه باشیم.

استاندار مرکزی از همکاری جهت تأمین بودجه این مجموعه در صورت کمبود اعتبارات خبر داد و خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان مرکزی خواسته‌ها و نیازهایی که در این رابطه وجود دارد مطرح خواهد شد تا بتوانیم کمک ویژه‌ای را جهت اتمام این پروژه دریافت کنیم.

گفتنی است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی نیز در این بازدید سخنانی را بیان کردند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها