Portal_background_image

استاندار مركزی: 110میلیارد ریال درآمد مازاد در استان كسب شد

استاندار استان مركزی گفت: این استان در نیمه نخست امسال 110 میلیارد ریال درآمد مازاد داشته كه 55 میلیارد ریال آن باید به عنوان سهم استان تخصیص شود.
 

علی اكبر شعبانی فرد' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: درآمدهای مالیاتی استان مركزی در سه سال قبل 800میلیارد ریال بوده كه با توجه به ظرفیت های مالیاتی هم اكنون به چهار هزار میلیارد ریال در سال رسیده است.
وی اضافه كرد: به خاطر تحقق و افزایش سطح درآمدهای استانی در سه سال اخیر تخصیص اعتبارات عمرانی استان صددرصد بوده كه از این منظر استان مركزی در كشور نمونه است.
استاندار مركزی خاطرنشان كرد: مجاری درآمدزای جدیدی از محل پالایشگاه و حوزه نفت در استان رهیابی و دنبال شده كه در صورت حصول نتیجه ، چهار هزار میلیارد ریال درآمد جدید به درآمدهای ملی استان افزوده می شود.
وی گفت: در ماده 180 قانون بودجه شاخص های توسعه و توازن ملی در حوزه روستایی، فرهنگی، اقتصادی و دفاعی تعریف شده كه 60 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تحقق شاخص های یادشده امسال در اختیار معاونت راهبردی رییس جمهوری است.
وی توضیح داد: در اولین نشست استانداران كشور برای اجرایی كردن اهداف ماده 180 قانون بودجه در شاخص روستایی، مجموعه مدیریت ارشد و میانی استان مركزی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی توانستند دفاع مناسبی از برنامه های روستایی استان كنند.
استاندار مركزی اعتبار مصوب شاخص های روستایی را در قالب این قانون، در سال جاری 100 میلیارد ریال اعلام كرد.
شعبانی فرد ادامه داد: هنوز اعتبارات سه شاخص فرهنگی، اقتصادی و دفاعی در قالب ماده 180 قانون بودجه مشخص و تقسیم نشده است.
وی افزود: بودجه امسال استان مركزی یكهزار و 960 میلیارد ریال است كه یكهزار و 80 میلیارد ریال آن در حوزه تملك دارایی و مابقی هزینه ای است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها