Portal_background_image

استاندار: صنایع استان مرکزی پشتوانه بزرگی برای صنایع کشور است

استاندار مرکزی ظهر امروز در جمع فعالان اقتصادی استان که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در استانداری برگزار شد، گفت: صنایع استان مرکزی پشتوانه بزرگی برای صنایع کشور است، به طوری که مواد اولیه بسیاری از واحدهای صنعتی در سطح کشور در این استان تأمین می شود.

محمد حسین مقیمی اظهار کرد:  هم‌اکنون 2950 واحد صنعتی در استان فعالیت دارند که به جرات می‌توان گفت این صنایع پشتیبانی کننده صنعت کشور هستند.

وی بیان کرد: فعالان اقتصادی استان مرکزی در انتظار حمایت برنامه‌های اقتصادی دولت هستند.

استاندار مرکزی تأکید کرد: مدیریت ارشد استان مرکزی در حل مشکلات بخش اقتصاد و صنعت مصمم بوده و در این راستا جلسات متعددی را در قالب شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت برگزار کرده است.

وی ادامه داد: در جلسات شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت به مصوبات و راهکارهای خوبی به منظور حل مشکلات دست یافته ایم و تا آنجا که مربوط به استان بود با عنایت مدیران تصمیم‌گیری کرده و مشکلات را حل و فصل کردیم و مسائلی را که از اختیار استان خارج بود به شورای گفت و گوی کشور منتقل کردیم تا در آنجا تصمیم‌گیری شود که تصمیمات خوبی نیز در این راستا گرفته شده است.

استاندارمرکزی اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به مشکلات اقتصادی کشور داشته و موفق شده است تورم را به زیر 20 درصد کاهش دهد و امروز نیز بحث خروج از رکود را دنبال می‌کند که تمام فعالان اقتصادی استان آماده همکاری با دولت در این راستا هستند.

مقیمی تصریح کرد: دولت در کاهش تورم و خروج از رکود اقتصادی موفق تر از گذشته عمل کرده است.

معاون اول رئیس جمهور نیز در جلسه گفت: شرایطی که امروز اقتصاد کشور در آن قرار گرفته، شرایط دشواری است، این دشواری در بخش تولید دشوارتر هم است، در شرایطی که تورم در کشور بالای 40 درصد بود، دولت عزم خود را به کار بست و نرخ تورم را به 20 درصد رساند و امروز با این نرخ تورم باز هم کار سختی پیش‌رو داریم.

اسحاق جهانگیری افزود: مشکلات اقتصادی بسیاری در کشور وجود دارد و بر همین اساس دولت تلاش خود را برای حل این مشکلات به کار بسته است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: رسالت دولت در این است که فضای آرامی را در کشور بوجود آورد، باید جهش‌های ثانیه‌ای از اقتصاد کشور دور باشد، ما باید شرایط امنی را پیش‌روی فعالان اقتصادی قرار داده و فضای آرامی را در اختیار آنان قرار دهیم تا بتوانند به درستی به کارهای خود ادامه دهند.

جهانگیری ابراز داشت: ما یک بسته کاملی را با ساعت‌ها وقت گذاشتن توسط تیم اقتصادی دولت تعریف کردیم که با تصویب آن توسط مجلس شورای اسلامی، دغدغه‌های تولیدکنندگان برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرد: بخشی از این بسته سیاسی در دولت تثبیت شده و آنها را ابلاغ کردیم بخش دیگر توسط دستگاه‌های اجرایی باید اجرا شوند که با اجرایی شدن این بسته انتظار داریم مشکلات اقتصادی تا حدودی برطرف شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت: بخش خصوصی باید محور اقتصاد کشور باشد،‌ البته بخش خصوصی که قانونمند حرکت کند، دولت از بخش خصوصی حمایت می‌کند اما با هرگونه فساد به صورت جدی مبارزه می‌کند.

جهانگیری افزود: بانک‌ها باید به کمک بخش خصوصی آمده و با مشتریان خوش‌حساب جلسه بگذارند، راه‌حل داده و تصمیم‌گیری کنند، یکی از مهمترین مسائل مدیریتی شجاعت تصمیم‌گیری است، مدیرانی که می‌ترسند نباید مسئولیت قبول کنند.

وی ادامه داد: امسال سیستم بانکی باید 60 درصد از منابع خود را به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص دهد که در این خصوص اگر سرمایه در گردش به واحدها داده شود، بدون شک چرخ تولید به راه خواهد افتاد که ما امیدواریم این حرکت جدی‌تر شود.

معاون اول رئیس جمهور در پایان اظهار داشت: منابع خارجی متعددی را در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهیم، منابع صندوق توسعه ملی نیز خوب است و مدیران واحدهای تولیدی نگران منابع نباشند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها