Portal_background_image

استاندار: ستاد رسیدگی به امور مساجد استان مركزی تشكیل می شود

استاندار  گفت: ستاد رسیدگی به امور مساجد این استان زیر نظر استانداری و با همكاری دستگاه های مرتبط تشكیل می شود.

علی اكبر شعبانی فرد عصر سه شنبه در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی استان مركزی در اراك افزود: مساجد بهترین مكان برای آگاه سازی جامعه، اطلاع رسانی و تبلیغ است كه باید از سوی مردم و مسوولان حمایت شود.

وی اظهار كرد: ساماندهی ساختمان مساجد و رسیدگی به امور عمرانی از برنامه های در دست اجرای استان است كه با همكاری همه جانبه عملی خواهد شد.

استاندار بیان كرد: برنامه ریزی جهت حضور ائمه جماعت در اوقات مختلف شرعی و اعزام مبلغان دینی برای پاسخگویی به سوالات دینی و فرهنگی مردم از دیگر برنامه های اولویت دار این ستاد است.

شعبانی فرد توضیح داد: پرداختن به امور فرهنگی و دینی در مساجد باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و جوانان در اولویت این برنامه ها باشند.

وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن روز جهانی مساجد همایشی با همكاری اداره كل اوقاف و امور خیریه استان در راستای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی و توسعه مساجد در اراك برگزار می شود.

** توجه به رشد جمعیت استان مركزی

استاندار  خاطر نشان كرد: فراهم ساختن زیر ساخت های مناسب و فرهنگ سازی در خصوص ترغیب خانواده ها و جوانان به دو و سه فرزندی باید مورد توجه قرار گیرد.

شعبانی فرد یادآور شد: با توجه به اقدامات موثر و فراگیر در حوزه مبارزه با طلاق در ماه گذشته آمار طلاق دو درصد كاهش یافته است.

وی تاكید كرد: آموزش های قبل از ازدواج، تبلیغات شهری در قالب چاپ بروشور و بنر و پیامك های اجتماعی از برنامه های در دست اجرا در استان مركزی است.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی و امام جمعه اراك نیز در این نشست گفت: فرهنگ تك فرزندی باید در خانواده ها اصلاح شده و آینده كشور و وضعیت اجتماعی آیندگان باید از هم اكنون برنامه ریزی شود.

آیت الله 'قربانعلی دری نجف آبادی' افزود: نقش حوزه بهداشت و درمان در آگاه سازی زوج های جوان باید تبیین شده و با دقت بیشتری به آن پرداخته شود.

وی اظهار كرد: ایران از لحاظ زاد و ولد در دنیا رتبه 144 را داشته و این رقم نشان دهنده نقویت پایه های جمعیتی كشور است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها