Portal_background_image

استاندار: با تصويب شوراي عالي كشاورزي، كشاورزان بيمه مي شوند

استاندار گفت: با تصويب شوراي عالي كشاورزي، كشاورزان بيمه خواهند شد.

علی اکبر شعبانی فرد روز چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی استان مركزي كه در محل استانداري برگزار شد، با تبریک ميلاد پيامبر اسلام(ص) و موسس مذهب جعفري امام جعفر صادق(ع) همچنین تقارن این ایام با 34 بها ر پیروزی انقلاب اسلامی واغاز دهه مبارک فجر، گفت: قرار است بيمه كشاورزان و زارعين در جلسه شوراي عالي كشاورزي مطرح شود كه در صورت تصويب شوراي عالي كشاورزي، كشاورزان و زارعين بيمه خواهند شد.


استاندار در ادامه با اشاره به گزارش استانی ارائه شده به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عملکرد ستاد اجرایی توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی گفت: وزیر جهاد کشاورزی با مطلوب ارزیابی کردن اين گزارش درحوزه پرداخت ها و توزيع مابين بخشي كشاورزي از مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های استان تقدیر کرد.

استاندار گفت: 300 میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی با سود 13 درصد به این استان اختصاص یافت.

استاندار  توضیح داد: توزیع عادلانه تسهیلات با توجه به ضمانت اجرایی آنها و اولویت های مربوط به منطقه و استان نیازمند برنامه ریزی مدبرانه و اثر گذار است.

وی خاطر نشان کرد: از اقدامات مهم این استان در حوزه تولیدات دامی راه اندازی واحد صنعتی پرورش گاومیش است که آینده روشنی خواهد داشت و باید در حوزه دام سبک نیز اجرا شود.

استاندار  یادآور شد: تعیین تکلیف 33 طرح احداث گلخانه از مشکلات پیش روی کشاورزان استان است که باید با پیگیری بانک عامل و صندوق توسعه بخش کشاورزی حل شود.

شعبانی فرد اضافه کرد: روند جذب تسهیلات برای راه اندازی گلخانه های واقع در مجتمع آوه در شهرستان ساوه باید پر شتاب تر باشد.

وی تاکید کرد: تعیین تکلیف 25 کمباین برای استان نیز هم اکنون در دست پیگیری است که تاکنون هزینه حدود نیمی از آنها توسط بانک صادرات پرداخت شده و مابقی نیز پرداخت می شود.


وي تاكيد كرد: گلخانه هاي آوه و كمباين سازي ظرف يك هفته آينده بررسي و تعيين تكليف شوند.


در اين جلسه در خصوص تخصيص اعتبار به طرح هاي سردخانه ها، كارخانه روغن در زرنديه، توليد خوراك دام و مرغ مادر، درسا مرغ، شركت نيوشا پروتين، شركت آرين درسا نيز بحث و بررسي شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها