Portal_background_image

اجرای مرحله دوم شهرک گلخانه ای آوه با حضور استاندار مرکزی آغاز شد

عملیات اجرایی فاز دوم شهرک گلخانه ای آوه واقع در شهرستان ساوه روز پنج شنبه در مراسمی با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی و استانی آغاز شد .

استاندار مرکزی در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: در راستای سیاست‌های دولت خدمتگزار و سند توسعه اشتغال استان و سند تنظیمی توسط معاونت اول ریاست جمهوری و شورای عالی اشتغال، مقرر شد 5/2 میلیون شغل پایدار در سال 1390 ایجاد شود.
علی‌اکبر شعبانی‌فرد افزود: در سال جاری از این میزان شغل بالغ بر 45 هزار و 520 شغل سهم استان مرکزی که در بخش کشاورزی بالغ بر 5 هزار و 500 شغل در بخش زراعت‌، باغبانی‌، دامداری و بخشی نیز در کشت گلخانه‌ای ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: احداث اولین مجتمع گلخانه‌ای خمین و اجرای فاز دوم مجتمع گلخانه‌ای آوه براساس آخرین تکنیک روز، از جمله برنامه‌های سال‌جاری در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای و اشتغالزایی است.
وی با بیان اینکه با احداث این مجتمع گلخانه‌ای باید زمینه اشتغالزایی برای 10 هزار نفر ایجاد شود، تصریح کرد: این میزان اشتغال‌زایی فقط در شهرک گلخانه‌ای آوه ساماندهی می‌شود و این نشان دهنده آن است که از برنامه پیش بینی شده جلوتر هستیم.
همچین مدير عامل شهرك گلخانه اي در اين مراسم با يادآوري اتمام ساخت فاز نخست اين شهرك گفت: احداث اين پروژه در دو مرحله پيش بيني شده است كه زمينه اشتغال حدود 10 هزار نفر به طور مستقيم و غير مستقيم را ايجاد مي كند.
'مجيد خليلي تهراني' افزود: مرحله دوم مجتمع گلخانه اي آوه در 350 هكتار در اجرا مي شود.
خليلي تهراني پيش بيني كرد كه اين مجموعه تا چهار سال آينده به طور كامل به بهره بردراي برسد.
وي زمين اين شهرك را 437 هكتار دانست و بيان كرد: با بهره برداري از فاز دوم شهرك گلخانه اي آوه مجموع واحدهاي گلخانه اي به 438 واحد خواهد رسيد.
وي از مسئولان خواست براي تامين آب، برق و گاز ساني اين شهرك همكاري لازم را به عمل آورند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها